Duben 2016

Obaly od vajíček jako zábava pro psa

14. dubna 2016 v 14:00 | Mája - Dog brain
Ahoj,

tak tu je další návod na výrobu psího hlavolamu. Opět - naprosto jednoduchý a jeho výroba velmi rychlá. Potřebujete prázdné plato od vajíček, nůžky, míček a pamlsky.

1) Nejdříve rozstřihněte podle obrázku.


Špičky, co jste ustřihli nevyhazujte, ale použijte je na stížení hlavolamu.

2) Toto je první varianta. Jednoduše do dírek dejte pamlsky a na některou položte tenisák. Ze začátku dejte více pamlsků, postupně jejich počet omezujte.3) Druhá varianta. Na její přípravu potřebujete druhou část obalu + ustřižené špičky, můžete přidat i jiné odstřižky (například rozstříhejte roličku od toaletního papíru atd.) Můžete přidat i tenisák.


Pokud máte s něčím problém, neváhejte a obraťte se na mě do komentářů nebo na email :)

Přeji hodně štěstí,
Mája - Dogbrain.

Psí "skořápky"

13. dubna 2016 v 16:05 | Mája - Dog brain
Nudí se váš pejsek a vy přemýšlíte jak ho jednoduše zabavit? Pokud ano, vyzkoušejte tento hlavolam! :)

Připravte si 3 kelímky (nejlépe plastové) a několik voňavých pamlsků. Posaďte pejska před sebe a před něj položte 3 kelímky dnem vzhůru. Ukažte pejskovi v ruce pamlsek a vložte ho pod jeden z kelímků. Vybídněte pejska ať kelímek shodí a sní pamlsek. Hodně ho pochvalte! Znovu ho posaďte, vezměte do ruky další pamlsek a dejte ho pod kelímek. Tentokrát pejska rovnou nepusťte, ale kelímek, pod kterým je pamlsek, posuňte kousek vedle. Teprve teď pejska vyzvěte. Znovu obrovská pochvala!:)

Druhý krok opakujte do té doby, než si bude pejsek úplně jistý, v tom, co dělá. Teprve potom začněte kelímek s pamlskem míchat mezi ostatní bez pamlsku. Jednoduše vám s toho vznikne hlavolam na stejný princip jako je hra "skořápky", tedy míchání kelímků a poté hádání ukrytého předmětu.

Konečná verze není pro pejska úplně jednoduchá a proto buďte trpěliví a postupujte pečlivě po krocích.
Přeji hodně štěstí,

Mája - Dogbrain


Hlavu vzhůru

13. dubna 2016 v 8:00 | Mája - Dog brain
Cvičíte se svým psem? Pokud ano, jistě víte, že ne vždy se vše daří...
Každý pes má občas takový výkyv v chování, jednou mu něco jde dokonale, ale další den může dělat, že to vůbec neumí. Pokud se vám něco takového občas děje, zbytečně se nerozčilujte a raději zkuste něco jiného a jednodušího. Nejhorší je, když se rozčílíte a ještě pejskovi povel zprotivíte... Prostě s pejskem musíte mít občas pevné nervy :)

Záchrana planety a zaměstnání psa v jednom?

12. dubna 2016 v 20:50 | Mája - Dog brain
Ahoj,

přemýšlíte jak byste mohli pomoci planetě, ale zároveň zaměstnat i hlavičku vašeho psíka? Tento jednoduchý, ale zábavný hlavolam můžete připravit takřka kdekoli. Stačí vám pouze prázdná PET láhev a pár suchých pamlsků.
Nejdříve si sežentě prázdnou PET láhev. Lehce ji sešlápněte a vložte několik pamlsků. Položte na zem a ukažte pejskovi, že uvnitř jsou pamlsky. Pejsek je vyndá tím, že do láhve bude plácat packou. Vysvětlete pejskovi, co má dělat a máte HOTOVO! :) Je to naprosto snadné a "materiál" (:D) je dostupný pro každého.

Jinak lehce měním zaměření blogu. Budu přidávat více návodů a článků zaměřených na recyklované hračky, zdravé pamlsky atd. Tak doufám, že se těšíte :)


PS: fotka z Prachovských skal, moje oblíbená :)