Květen 2016

Fleecový hlavolam

26. května 2016 v 20:54 | Mája - Dog brain
Ahoj,
potřebujete pejska občas rychle zabavit, ale nemáte čas na společné hry? Můžete vyzkoušet tento jednoduchý hlavolam, který vám nezabere moc času.
Pokud jste si již vyrobili http://dogbrain.blog.cz/1601/jednoducha-fleecova-hracka zbytek je už úplně jednoduchý a rychlý. Vemte si pár pamlsků a fleecový uzlík. Do uzlíku nastrkejte pamlsky a máte hotovo! Pejsek z hračky ucítí pamlsky a bude se je snažit vyndat.
Tato hra je ideální pro pejska, když je sám doma. Nemusíte ho při tom hlídat, protože uzlík nerozkouše. (alespoň většina psů :D)


Je vám něco nejasné? Baví to vašeho pejska? Těším se na vaše názory! :)

Honba za pokladem

18. května 2016 v 16:52 | Mája - Dog brain
Ahoj,

tato činnost vašeho psa stoprocentně zaměstná a určitě ho bude bavit. Na výrobu nic nepotřebujete, stačí vám pamlsky!
Připravte si hrst pamlsků a pejska zavřete na chvíli do jiné místnosti, aby neviděl, co děláte. Pamlsky různě rozházejte po zemi. Ze začátku je dávejte blízko sebe a tam, kde jsou dobře vidět. Pokud jsou všechny schované, dojděte si pro pejska a dejte povel "hledej", "pamlsky" nebo cokoliv podobného. V tu stejnou chvíli mu nějaký pamlsek na zemi ukažte. Pochvalte ho. Většinou už pejsek princip pochopí a pokud jste pamlsky neschovali moc daleko od sebe, bude pokračovat sám :). Jestli to nepochopil, ukažte mu další a zároveň zavelte vámi zvoleným povelem.


Výsledek bude vypadat tak, že na povel bude pejsek po zemi hledat pamlsky. Použije při tom i čich a proto je to dobré zaměstnání i pro velice aktivního či dokonce hyperaktivního pejska :D Pokud mu pamlsky schováte na místa kde je na první pohled nevidí, bude se muset více snažit a dokonce ho to i unaví.
Tato činnost není vůbec náročná na prostor, protože ji můžete hrát jak venku, tak doma v pokoji :)

Napište mi, jak se vám to podařilo:) Znáte již tuto hru, nebo je pro vás nová?

Těším se na vaše reakce!:)

Co je u nás nového?

17. května 2016 v 21:15 | Mája - Dog brain
Ahoj,

po delší době se zase hlásím :)
S Matýskem jsme začali dělat Nosework ("práce nosem", prostě takové čmuchání) a hrozně nás to chytlo :D Zaměřujeme se na skořici, která se dá použít i jako vzorek na zkoušky NW. Pokud máte zájem, mohu vám napsat článek, který vám tento úžasný a v ČR relativně nový psí sport přiblíží :)
Jinak z hlavolamů Matýska momentálně nejvíce baví hlavolam z PET lahve. Vydržel u toho hodně dlouho :D
Taky si Matýsek strašně zamiloval aportování, takže se snažím zapojit míček jako odměnu při NW. Podle mě je dobré dělat tréninky zajímávé a neodměňovat pouze pamlsky...


Slyšeli jste už o NW? Jaký psí sport vás baví nejvíce? A jaký hlavolam máte nejraději? Také by mě zajímal váš názor na odměňování hračkou, či kombinování pamlsku a hračky?

Těším se na vaše odpovědi, názory i kritiku:)